Pomoc dla pogorzelców z Bykowiny – Justyna, Krzysztof i Dominik czekają na naszą pomoc! Damy radę!

Dobre duszki i Przyjaciele!!!

Nietypowe dla nas ale i sytuacja jest nietypowa… po raz pierwszy uruchamiamy zrzutkę dla naszych Przyjaciół z Rudy Śląskiej – Bykowiny.

Kilka dni temu w okolicach południa w mieszkaniu Justyny, Krzysztofa i syna Dominika wybuchł pożar, którego bez pomocy Straży Pożarnej nie dałoby się ugasić. Na całe szczęście nikt z domowników nie ucierpiał. W porę Dominik zaalarmował tatę o tym, co dzieje się w mieszkaniu i razem z niego wybiegli. Sąsiedzi, którzy zauważyli ogień i dym niezwłocznie wezwali pomoc. Mimo szybkiego przyjazdu odpowiednich służb ogień w zastraszającym tempie z pokoju gościnnego zajął następne pomieszczenia. Temperatura panująca w mieszkaniu doprowadziła do skraplania się paneli ściennych w pozostałych pomieszczeniach (w tym w łazience, kuchni, sypialni, przedpokoju oraz pokoju Dominika).

Archiwum własne rodziny

Żywioł był tak duży, że nawet kilka dni po wszystkim widać ogrom zniszczeń nie tylko w miejscu powstania pożaru lecz w całym mieszkaniu. Rodzina Justyny, Krzysztofa i Dominika została bez dorobku całego życia.

Archiwum własne Rodziny

Dzięki ich rodzicom udało się w pierwszej kolejności zabezpieczyć dla nich miejsce w domu mamy Justyny, co jednak jest dużym problemem logistycznym. Rodzina obecnie przebywa kilkadziesiąt kilometrów od swojego domu przez co codzienny dojazd do pracy oraz miejsce nauki Dominika będzie dodatkowym i bezsensownym kosztem dla rodziny. Dobrzy ludzie wychodząc naprzeciw ich potrzebom próbują całą siłą znaleźć im mieszkanie zastępcze

bliskie ich normalnego miejsca zamieszkania. Liczymy tutaj na wsparcie Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej z którą już teraz prowadzone są rozmowy o możliwościach pomocy i wsparcia dla rodziny. Dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest szansa, że rodzina otrzyma wsparcie finansowe ze środków zasiłku celowego, przeznaczonego na tego rodzaju wypadki. Proboszcz pobliskiej parafii również zapewnił, że przeprowadzi zbiórkę pod kościołem na rzecz pogorzelców.

Pomimo, że Krzysztof i Justyna pracują i mogą otrzymać częściowe wsparcie z miejsc pracy i instytucji, to i tak nie będą w stanie wyremontować mieszkania sami. W piątek po wstępnych oględzinach okazało się, że żeby doprowadzić mieszkanie do stanu użyteczności będzie potrzeba nawet 100 tysięcy złotych (jest to kwota wstępnego kosztorysu, który może ulec zmianie; nie obejmuje wyposażenia mieszkania, a także przedmiotów codziennego użytku).

Justyna wraz z Krzysztofem zwrócili się o pomoc do nas o pomoc w zbiórce środków na odbudowanie ich mieszkania. Dlatego stajemy murem za tą wspaniałą rodziną i uruchamiamy zrzutkę w Internecie licząc na to, że wiadomość o tej tragedii rozniesie się po całym mieście Ruda Śląska, województwie i Polsce. Uruchamiamy również specjalny numer konta w fundacji na który można wpłacać środki pieniężne.

Archiwum własne Rodziny

PAMIĘTAJMY! DOBRO ZAWSZE WRACA! A wiemy, że na Wasze wsparcie zawsze możemy liczyć, Razem możemy więcej!!!

Jak można pomóc Rodzinie Justyny, Krzysztofa i Dominika?

  1. Wspierając tę zrzutkę poprzez wpłaty przez stronę internetową.
  2. Udostępniając informację swoim znajomym i przyjaciołom, że potrzebna jest pomoc poprzez udostępnienia.
  3. Wpłacając środki bezpośrednio na rzecz pomocy dla Justyny, Krzysztofa i Dominika na uruchomione konto fundacji:

Fundacja Aktywni My
ul. Ks. Ludwika Tunkla 1/03, Ruda Śląska
KRS: 0000601176
NIP: 6412536374
REGON: 363689061

DEDYKOWANE KONTO BANKOWE: 

39 1750 0012 0000 0000 3230 1371 Tytułem: “Pomagam rodzinie z pożaru